Gösteriler

Çekya – Alfa Theatre “Bay Kaspar ve Tuhaf Ailesi”

Sizileri eğlendirmeyi ve güldürmeyi amaçlayan, minimum söz ve maksimum aksiyonla tasarlanmış orijinal geleneksel Çek kukla tiyatrosuna davet etmek istiyoruz.

daha fazla oku
İtalya – Compagnia Walter Broggini “Solo”

“Solo”, insanlığın kaçınılmaz kaderiyle yüzleşmek zorunda kalan, inatçı ama nafile bir mücadele vermeye çalışan karakterlerin deneyimlerini anlatıyor.

daha fazla oku
Macaristan – MarkusZinhaz “Uçuşun Tarihi”

Macaristan’dan festivalimize gelecek olan MarkusZinhaz kukla topluluğu insanlığın uçma hayalini gerçeğe dönüştüren Wright kardeşlerin hikayesini sahneye taşıyor.

daha fazla oku
Meksika – Compania Banyan de Marionetas “Buffalo”

Tüm yaşamın kaynağı olan su, Lakota toplumunun kıyısında dengeli ve huzurla yaşadığı bir nehirde şekil alır.

daha fazla oku
Meksika – Compania Banyan de Marionetas “Neşeli Kuklalar”

İpli kuklanın en canlı ve neşeli örneğini sunan “Neşeli Günler”, doğu ülkelerinde bir kukla geleneği olan Diego Ugalde tarafından yaratıldı.

daha fazla oku
Özbekistan – Karakalpakistan Devlet Kukla Tiyatrosu “Saraydaki Sihir”

Evvel zaman içinde Özbekistan’da bir kral göz kamaştırıcı, muhteşem sarayındaki altın tahtta otursa da bir türlü sıkıntısını içinden atamıyormuş.

daha fazla oku
Portekiz – Trule “Hayatımın Kuklaları”

Kendine has bir teknik oluşturmuş Manuel Costa Dias. Sahnede seyircinin gözü önünde, birçok küçük parçayı bir araya getirerek yepyeni bir kukla oluşturuyor.

daha fazla oku
Slovenya – Nebo Theatre “Oda”

Slovenyalı kukla tiyatrosu Nebo’nun “Oda” adlı oyunu hayatı, idealleri ve ilişkileri hakkında hayaller kuran bir genç kadının incelikli hikayesini anlatıyor.

daha fazla oku
Türkiye – Aytek Önal “Balık Tezgahı”

Anadolu coğrafyası hiç şüphesiz çok kıymetli kültürlerin birleşim noktası… Altı ve üstü eşsiz değerlerle dolu olan bu topraklarda her dönemde kahramanların varlığını görmekteyiz.

daha fazla oku
Türkiye – Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Büyülü Ağaç”

18. ve 19. yüzyıl oyunlarından yola çıkarak hazırlanmış yepyeni ve dinamik bir oyun olan “Büyülü Ağaç”ta klasik bir Karagöz oyununda görebileceğimiz her ayrıntıyı bulabiliyoruz.

daha fazla oku
Türkiye – Cengiz Özek Gölge Tiyatrosu “Çöp Canavarı”

Denizleri temizlemekten sorumlu bir balık var! Bu balık o kadar çok çöp yemiş ki bir canavara dönüşmüş; ama iyi yürekli.

daha fazla oku
Türkiye – İBB Şehir Tiyatroları “Benim Küçük Yıldızım”

Cengiz Özek’in yazıp yönettiği “Benim Küçük Yıldızım” ülkemizde siyah tiyatro tekniğinin kullandıldığı belki de tek örnek.

daha fazla oku
Türkiye – Çağrı Yılmaz “Döngü: Patikalar”

Otobiyografik bir çalışma olan “Döngü” üçlemesinin birinci bölümü olan “Patikalar”, dönüşüm imgelemi üzerinden hem bir büyüme hem de bir göç hikayesi anlatıyor.

daha fazla oku
Türkiye – Naif Bey Kumpanyası “Naif Bey ve Yaveri”

Naif Bey, kardeşi ile birlikte çekmecesinden ayağına, ayağından çekmecesine gidip gelen, kendi halinde bir çoraptır.

daha fazla oku
Türkiye – Tiyatro Gülgeç “Öfkenin Yakın Geçmişi”

Öfke duygusuyla yaratılan yıkıcılığın yerine bir dönüştürücü olarak yaratıcılığı koymayı önerirken bir çözüm yolu olarak doğayı, bilimi ve sanatı işaret eder.

daha fazla oku
Türkiye – Tiyatro Gülgeç “Turunç’un Bahçesi”

“Turunç’un Bahçesi” çocukların özgüven kazanmaları, yeteneklerini keşfedebilmeleri ve üretebilmeleri üzerine tasarlanmış bir oyun.

daha fazla oku

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali'ne Katılmak İster misiniz?