Services Grid 3

Türkiye “Karagöz Figürleri Sergisi”

Cengiz Özek’in kendi koleksiyonundan derlenen ve her biri Cengiz Özek tarafından yapılan Karagöz Figürleri festival boyunca Feshane’de ziyarete açık olacak.

daha fazla oku
Çekya “Špalíček” / “Çek Yılı”

Dünyaca ünlü Çek illüstratör ve sinemacı Jiří Trnka’nın stop-motion tekniğiyle çektiği ilk film olan “Çek Yılı” (“Spalicek”) dünyada bu alanda yapılmış en iyi filmlerden biri olarak bilinir.

daha fazla oku
Çekya “Fimfarum Jana Wericha”

İçmeye başlayan ve şeytanla tanışan bir çiftçi; geceyi hayaletli bir barda geçirmek zorunda kalan genç bir çocuk; bir gecede boynuz çıkaran bir adam…

daha fazla oku
Türkiye “Karagöz’ün Dünyası”

Sabahhattin Eyüboğlu ve Aziz Albek’in 1972 yılında çektiği “Karagöz’ün Dünyası” kısa süresine rağmen sinemamızda Karagöz hakkında kotarılmış en etkili belgesellerden biri olarak bilinir.

daha fazla oku
Çocuklar İçin El Kuklaları Atölyesi

Anna Karayorgi’nin kukla yapımı atölyesinde günlük hayatta basit malzemelerle bile nasıl kukla yapabileceğimizi düşünüp fikir geliştireceğiz.

daha fazla oku
Cengiz Özek Gölge Kukla Yapım Atölyesi

Karagöz tekniğini düşleyerek çocuğun düşündeki bir canlıyı kağıt, saydam renkli malzemeler, dantel, kuştüyü gibi gölgesi ilgi uyandıracak materyallerle gölge kuklası formunda yaratacağız.

daha fazla oku
Cengiz Özek Geleneksel Metotla Karagöz Yapımı Atölyesi

Türk geleneksel tiyatrosunun vazgeçilmez unsuru Karagöz’ün figürleri özel bir teknikle üretiliyor. Geleneksel olarak gerçek deri kullanılan bu figürlerin nasıl yapıldığını öğreneceğiz

daha fazla oku
Anna Karayorgi Çocuklara Gölge Kukla Atölyesi

Temel geometrik biçimlerin konu edildiği bu atölyede aynı zamanda çocuklara göre, saydam, yarısaydam, opak kavramlarını tartışacak ve ışıkla oyunlar oynayacağız.

daha fazla oku
Çekya – Alfa Theatre “Bay Kaspar ve Tuhaf Ailesi”

Sizileri eğlendirmeyi ve güldürmeyi amaçlayan, minimum söz ve maksimum aksiyonla tasarlanmış orijinal geleneksel Çek kukla tiyatrosuna davet etmek istiyoruz.

daha fazla oku
İtalya – Compagnia Walter Broggini “Solo”

“Solo”, insanlığın kaçınılmaz kaderiyle yüzleşmek zorunda kalan, inatçı ama nafile bir mücadele vermeye çalışan karakterlerin deneyimlerini anlatıyor.

daha fazla oku
Macaristan – MarkusZinhaz “Uçuşun Tarihi”

Macaristan’dan festivalimize gelecek olan MarkusZinhaz kukla topluluğu insanlığın uçma hayalini gerçeğe dönüştüren Wright kardeşlerin hikayesini sahneye taşıyor.

daha fazla oku
Meksika – Compania Banyan de Marionetas “Buffalo”

Tüm yaşamın kaynağı olan su, Lakota toplumunun kıyısında dengeli ve huzurla yaşadığı bir nehirde şekil alır.

daha fazla oku