Services List

zaloglu
Türkiye “Karagöz Figürleri Sergisi”
Cengiz Özek’in kendi koleksiyonundan derlenen ve her biri Cengiz Özek tarafından yapılan Karagöz Figürleri festival boyunca Feshane’de ziyarete açık olacak.
Daha fazla oku
The-Czech-Year-1600x900-c-default
Çekya “Špalíček” / “Çek Yılı”
Dünyaca ünlü Çek illüstratör ve sinemacı Jiří Trnka’nın stop-motion tekniğiyle çektiği ilk film olan “Çek Yılı” (“Spalicek”) dünyada bu alanda yapılmış en iyi filmlerden biri olarak bilinir.
Daha fazla oku
fimf1-026
Çekya “Fimfarum Jana Wericha”
İçmeye başlayan ve şeytanla tanışan bir çiftçi; geceyi hayaletli bir barda geçirmek zorunda kalan genç bir çocuk; bir gecede boynuz çıkaran bir adam...
Daha fazla oku
Screen Shot 2023-09-14 at 15.59.15
Türkiye “Karagöz’ün Dünyası”
Sabahhattin Eyüboğlu ve Aziz Albek’in 1972 yılında çektiği “Karagöz’ün Dünyası” kısa süresine rağmen sinemamızda Karagöz hakkında kotarılmış en etkili belgesellerden biri olarak bilinir.
Daha fazla oku
IMG_1285552 (1)
Çocuklar İçin El Kuklaları Atölyesi
Anna Karayorgi'nin kukla yapımı atölyesinde günlük hayatta basit malzemelerle bile nasıl kukla yapabileceğimizi düşünüp fikir geliştireceğiz.
Daha fazla oku
11745749_746627348793917_7757346718777655634_n
Cengiz Özek Gölge Kukla Yapım Atölyesi
Karagöz tekniğini düşleyerek çocuğun düşündeki bir canlıyı kağıt, saydam renkli malzemeler, dantel, kuştüyü gibi gölgesi ilgi uyandıracak materyallerle gölge kuklası formunda yaratacağız.
Daha fazla oku
yapım012
Cengiz Özek Geleneksel Metotla Karagöz Yapımı Atölyesi
Türk geleneksel tiyatrosunun vazgeçilmez unsuru Karagöz’ün figürleri özel bir teknikle üretiliyor. Geleneksel olarak gerçek deri kullanılan bu figürlerin nasıl yapıldığını öğreneceğiz
Daha fazla oku
tkewe8991-2
Anna Karayorgi Çocuklara Gölge Kukla Atölyesi
Temel geometrik biçimlerin konu edildiği bu atölyede aynı zamanda çocuklara göre, saydam, yarısaydam, opak kavramlarını tartışacak ve ışıkla oyunlar oynayacağız.
Daha fazla oku
230223_FN_301A4408
Çekya – Alfa Theatre “Bay Kaspar ve Tuhaf Ailesi”
Sizileri eğlendirmeyi ve güldürmeyi amaçlayan, minimum söz ve maksimum aksiyonla tasarlanmış orijinal geleneksel Çek kukla tiyatrosuna davet etmek istiyoruz.
Daha fazla oku
pag 17
İtalya – Compagnia Walter Broggini “Solo”
“Solo”, insanlığın kaçınılmaz kaderiyle yüzleşmek zorunda kalan, inatçı ama nafile bir mücadele vermeye çalışan karakterlerin deneyimlerini anlatıyor.
Daha fazla oku
markus_028
Macaristan – MarkusZinhaz “Uçuşun Tarihi”
Macaristan’dan festivalimize gelecek olan MarkusZinhaz kukla topluluğu insanlığın uçma hayalini gerçeğe dönüştüren Wright kardeşlerin hikayesini sahneye taşıyor.
Daha fazla oku
2017 12 02 DS AE DIEGO PROMO LAKOTA 08
Meksika – Compania Banyan de Marionetas “Buffalo”
Tüm yaşamın kaynağı olan su, Lakota toplumunun kıyısında dengeli ve huzurla yaşadığı bir nehirde şekil alır.
Daha fazla oku

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Gösteriler, Sergi ve Filmler Hakkında, Mekanlar ve Biletler Hakkında Tüm Soru ve İstekleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz.